Live vanop het Gala Westsprint 2016 & IJzeren Briek

10/11/16 om 16:43 - Bijgewerkt om 21:51

We gaan vanavond live vanuit Schiervelde in Roeselare voor het jaarlijkse Gala Westsprint waar we de laureaten van onze West-Vlaams regelmatigheidscriterium huldigen. Hier kan je het allemaal live volgen. Ook de IJzeren Briek wordt vanavond uitgereikt: een jury, onze lezers én de profs zelf konden de voorbije dagen de beste West-Vlaamse wielrenner van 2016 kiezen.

vanop het Gala Westsprint 2016 & IJzeren Briek

De laureaten van Westsprint 2016 © mlt

  • Lieven Mathys

    Tijd voor een drankje!

    We sluiten het officiële gedeelte af want zoals presentator Rik al aangaaf 'oenzen rugge plakt an onzen buik van den dust".

    Bedankt en nog eens een dikke proficiat aan alle laureaten!

    Tot volgend jaar op Westsprint 2017 en... 'voorzichtig op de baan hé"

  • Lieven Mathys

    VIDEO Onze IJzeren Briek door de ogen van karikaturist Nesten

  • Lieven Mathys

    LIVE VIDEO Timothy Dupont wint de IJzeren Briek 2016

  • Lieven Mathys

    VIDEO Wie wint de IJzeren Briek?

  • Lieven Mathys

    IJzeren Briek: dit zijn de laureaten in de nevencategorieën

    De laureaten in de nevencategorieën zijn:

    IJzeren Briek voor Dames Elite: Ann-Sophie Duyck

    IJzeren Briek voor jonge profs, vergelijkbaar met de witte trui in de Tour de France: Yves Lampaert

    IJzeren Briek voor dames jonger dan 23: Nicky Degrendele

    Yves Lampaert.

    Yves Lampaert. © Yuzuru SUNADA

  • Lieven Mathys

    Interview Freddy Maertens: "Altijd blijven stampen anders val je om"

  • Lieven Mathys

    Nog meer West-Vlaamse kampioenen !!

    De effectieve laureaten binnen WestSprint 2016 hebben we ontvangen, doch wij mogen op vraag van Cycling Vlaanderen - afdeling West-Vlaanderen hier vanavond nog een aantal mensen in de bloemetjes zetten.

    Deze provinciegenoten werden kampioen in het voorbije seizoen, hetzij in België of wereldkampioen.

    Shari Bossuyt uit Kortrijk, Belgisch kampioen bij de dames nieuwelingen in het tijdrijden.

    Ann-Sophie Duyck uit Harelbeke, Belgisch kampioene bij de dames Elite in het tijdrijden.

    Grace Verbeke uit Snaaskerke, Belgisch kampioene bij de dames Elite in de discipline Mountainbike strandrace.

    Nick Degryse uit Bredene, Belgisch kampioen bij de juniores Mountainbike strandrace.

    Briek Beuselinck uit Koekelare, Belgisch kampioen bij de beloften Mountainbike strandrace.

    Bert Vanlerberghe uit Waregem, Belgisch kampioen Strandrace mountainbike bij de elite met contract.

    Eli Iserbyt uit Harelbeke, Wereldkampioen in het veldrijden bij de beloften.

    Julien Vermote uit Kortrijk en Yves Lampaert uit Ingelmunster werden met hun ploeg Etixx-Quickstep wereldkampioen ploegentijdrit bij de elite.

    Kampioenen West-Vlaanderen Westsprint 2016

    Kampioenen West-Vlaanderen Westsprint 2016 © montage KW

  • Lieven Mathys

    Bij de nieuwelingen: Tieltse renners - Patrick

    Op een derde plaats met renners Mathias Declercq (573), Mathisse Grootaert (193) en Lennert Buysse (110), samen goed voor 876 punten: Zannata-Galloo CT Menen

    Op een tweede plaats met renners Aaron Stockx (423), Milan Hanne (407) en Laurens Vandaele (285), goed voor 1115 punten: CT Luc Wallays - Jonge Renners Roeselare

    Winnaar van het clubklassement 2016 bij de nieuwelingen met in hun rangen: Lennert Cappan (571), Lars Collie (374) en Calvin Verbeeck (291), samen goed voor 1236 punten: Tieltse Renners-Patrick

  • Lieven Mathys

    Bij de juniores: Meubelen Gaverzicht

    Op een 3de plaats met renners Vincent Cavey (243), Jari Carpentier (191) en Dwight Helsmoortel (170) samen goed voor 604 punten: Spider King-EFC-Etixx

    Op een 2de plaats met renners Aaron Dewachter (333), Bryan Vercruysse (168) en Alessandro Vandromme (156), goed voor 657 punten: Zannata-Galloo CT Menen

    Winnaar van het clubklassement 2016 bij de juniores met renners Torsten Demeyere (326), Maxim Trio (257) en Wouter Verhulst (90), goed voor 673 punten: Meubelen Gaverzicht-Glascentra

  • Lieven Mathys

    Bij de Beloften wint EFC-Etixx

    Op een 3de plaats met renners Lorenzo Blomme (240), Miel Pyfferoen (193) en Abram Stockman (158), samen goed voor 591 punten: Tops Antiek-Atom 6

    Op een tweede plaats met renners Seppe Verschuere (411), Arjen Livyns (404), Jan Logier (318), samen goed voor 1.133 punten: VL Technics-Experza-Abutriek

    Winnaar van het clubklassement 2016 met in hun rangen Christophe Noppe (839), Cédric Defreyne (611) en Benjamin Declercq (538), goed voor 1.988 punten: EFC-Etixx

  • Lieven Mathys

    Wie wint de clubklassementen in Westsprint?

    Welke West-Vlaamse clubs hier de trofee in de wacht slepen ? Wel dat zijn zij, waarvan de som van de punten van de 3 best geklasseerde West-Vlaamse renners in onze klassementstabellen het grootst is.

    Wij stelden een top 3 samen.

  • Lieven Mathys

    Intermezzo met Tatika Bovendaerde

  • Lieven Mathys

    Terug naar de IJzeren Briek: zo stemden de lezers van Krant van West-Vlaanderen

  • Lieven Mathys

    VIDEO Edward Planckaert wint Westsprint 2016 bij de beloften

  • Lieven Mathys

    De top15 van de beloften

    Dhr. Steven Maeyaert, gedelegeerd bestuur van sponsor Furnibo overhandigt de waardebonnen en cashprijzen aan de 15 laureaten van de beloften

    15. John Ross Clauw met 341 ptn (Handzame, Home Solution-Anmapa-Soenens)

    14. Aaron Verwilst met 386 ptn (Ruiselede, Lotto-Soudal U23)

    13. Emiel Planckaert met 389 ptn (Zwevegem, Lotto-Soudal U23)

    12. Bjarne Vanacker met 391 ptn (Torhout, EFC-ETIXX)

    11. Arjen Livyns met 404 ptn (Kerkhove, VL Technics-Experza-Abutriek)

    10. Seppe Verschuere met 411 ptn (Outrijve, VL Technics-Experza-Abutriek)

    9. Harm Vanhoucke met 438 ptn (Aalbeke, Lotto-Soudal U23)

    8. Stan Dewulf met 498 ptn ( Stavele, Lotto-Soudal U23)

    7. Piet Allegaert met 508 ptn (Moorslede, EFC-ETIXX)

    6. Jordi Warlop met 518 ptn (Diksmuide, EFC-ETIXX)

    5. Benjamin Declercq met 538 ptn (Izegem, EFC-ETIXX)

    4. Kevin Deltombe met 559 ptn (Sint-Andries, Lotto-Soudal U23)

    3. Cedric Defreyne met 611 ptn (Jabbeke, EFC-ETIXX)

    2. Christophe Noppe met 839 ptn (Boezinge, EFC-ETIXX)

    1. Edward Planckaert met 1080 ptn (Zwevegem, Lotto-Soudal U23)

    Beloften Westsprint 2016

    Beloften Westsprint 2016 © montage KW

  • Lieven Mathys

    VIDEO Gilles Borra wint Westsprint 2016 bij de juniores

    Je kan de video hier bekijken.

  • Frederik Jaques

    VIDEO Vito Braet wint Westsprint 2016 bij de nieuwelingen

  • Lieven Mathys

    Top 15 van de Juniores

    Eric Debruyne van de dienst Sport van de provincie West-Vlaanderen -één van onze sponsors- mag de juniores in de bloemetjes zetten

    15. Dwight Helsmoortel met 170 ptn (Bredene, Spider King-EFC ETIXX)

    14. Thomas Vansteelandt met 174 ptn (Gits, CT Luc Wallays - Jonge Renners Roeselare)

    13. Mauri Vansevenant met 175 ptn (Eernegem ,KVC Noordzeemeeuw)

    12. Louis Blouwe met 179 ptn (Izegem, Tieltse Renners - Patrick)

    11. Jari Carpentier met 191 ptn (Langemark-Poelkapelle, Spider King-EFC ETIXX)

    10. Brent Vanderbeken met 194 ptn (Tielt, Tieltse Renners - Patrick)

    9. Wesley Vercamst met 222 ptn (Waregem, Avia Wcup CT)

    8. Loran Cassaert met 241 ptn (Roeselare, Avia Wcup CT)

    7. Vincent Cavey met 243 ptn (Eernegem, Spider King-EFC ETIXX)

    6. Maxim Trio met 257 ptn (Heist-Aan-Zee, Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT)

    5. Robbe Debuyck met 324 ptn (Gullegem, Young Cycling Team)

    4. Torsten Demeyere met 326 ptn (Kaster, Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT)

    3. Aaron Dewachter met 333 ptn (Moorsele, Zannata - Lotto CT Menen)

    2. Lothar Verhulst met 592 ptn (Ledegem, Avia Wcup CT)

    1. Gilles Borra met 604 ptn (Keiem, Avia Wcup CT)

    Juniores Westsprint 2016

    Juniores Westsprint 2016 © montage KW