Heel wat West-Vlamingen op longlist voor Sportgala

21/11/17 om 11:36 - Bijgewerkt om 11:34

Sportspress, de Belgische Beroepsbond van Sportjournalisten, heeft dinsdag de longlisten van de kandidaten voor de trofeeën van het Sportgala bekendgemaakt. Zaterdag 16 december zullen de laureaten gehuldigd worden op het Sportgala in Brussel.

Heel wat West-Vlamingen op longlist voor Sportgala

Krijgen Nafissatou 'Nafi' Thiam en Greg Van Avermaet een West-Vlaamse opvolger? © BELGA

De West-Vlamingen hebben we in het vetjes aangeduid.

Sportman van het Jaar

Bart Aernouts (triatlon), Toby Alderweireld (voetbal), Luca Brecel (snooker), Victor Campenaerts (wielrennen), Frederic Caudron (biljarten), Steve Darcis (tennis), Kevin De Bruyne (voetbal), Thomas De Gendt (wielrennen), Sam Deroo (volleybal), Philippe Gilbert (wielrennen), David Goffin (tennis), Eden Hazard (voetbal), Jorik Hendrickx (kunstschaatsen), Romelu Lukaku (voetbal), Dries Mertens (voetbal), Philip Milanov (atletiek), Koen Naert (atletiek), Thierry Neuville (autosport), Toma Nikiforov (judo), Francesco Patera (boksen), Thomas Pieters (golf), Seppe Smits (snowboard), Bart Swings (skeeleren, snelschaatsen), Dylan Teuns (wielrennen), Wout van Aert (veldrijden, wielrennen), Greg Van Avermaet (wielrennen), Arthur Van Doren (hockey), Sam Van Rossom (basketbal), Stoffel Vandoorne (autosport), Jan Vertonghen (voetbal), Gregory Wathelet (paardensport) en Tim Wellens (wielrennen).

Sportvrouw van het Jaar

imberly Buys (zwemmen), Sanne Cant (veldrijden), Tine Deckers (triatlon), Nina Derwael (gymnastiek), Jolien D'hoore (wielrennen), Laura Gonzalez-Escallon (golf), Laura Heyrman (volleybal), Wendy Jans (snooker), Emma Meesseman (basketbal), Elise Mertens (tennis), Delfine Persoon (boksen), Emma Plasschaert (zeilen), Sandrine Tas (skeeleren), Nafissatou Thiam (atletiek), Evi Van Acker (zeilen), Elke Van Hoof (BMX), Charline Van Snick (judo), Anak Verhoeven (muurklimmen), Ann Wauters (basketbal) en Tessa Wullaert (voetbal).

Belofte van het Jaar

Amal Amjahid (jiu-jitsu), Ben Broeders (atletiek), Matthias Casse (judo), Arthur De Sloover (hockey), Thomas Detry (golf), Renée Eykens (atletiek), Pieter Gerkens (voetbal), Loena Hendrickx (kunstschaatsen), Rune Hermans (gymnastiek), Eli Iserbyt (veldrijden), Isaac Kimeli (atletiek), Lotte Kopecky (wielrennen), Bjorg Lambrecht (wielrennen), Lisa Lung (tafeltennis), Billie Massey (basketbal), Hermien Peters (kajak), Loïs Petit (judo), Gerben Thijssen (wielrennen), Anna Van Bellinghen (gewichtheffen), Niels Van Zandweghe (roeien) en Dries Vanthoor (autosport).

Ploeg van het Jaar

Belgian Cats (basketbal vrouwen), Belgian Tornados (atletiek 4x400m mannen), Dragons (hockey), D'hoore-Kopecky (baanwielrennen), Lung-Loyen (tafeltennis), Red Cougars (hockey U21 mannen), Red Flames (voetbal vrouwen), Red Lions (hockey mannen), Red Panthers (hockey vrouwen), Rode Duivels (voetbal mannen), Team Daviscup (tennis) en U18 Cats (basketbal U18 vrouwen).

Coach van het Jaar

Jacques Borlée (atletiek), Hugo Broos (voetbal), Jan De Brandt (volleybal), Kevin De Weert (wielrennen), Vital Heynen (volleybal), Roger Lespagnard (atletiek), Philip Mestdagh (basketbal), Dominique Monami (tennis), Ives Serneels (voetbal), Johan Van Herck (tennis) en Hein Vanhaezebrouck (voetbal).

Paralympiër van het Jaar

Manon Claeys (para-dressuur), Laurens Devos (tafeltennis), Team Laurens Devos - Ben Despineux (tafeltennis), Peter Genyn (atletiek), Joachim Gérard (rolstoeltennis), Team goalbal (mannen), Griet Hoet (gids: Anneleen Monsieur) (para-cycling), Eléonor Sana (gids: Chloé Sana) (skiën), Diederick Schelfhout (para-cycling), Nationaal mannenteam rolstoeltennis en Florian Van Acker (tafeltennis).

(BELGA)

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks twee updates in uw mailbox met het belangrijkste nieuws uit West-Vlaanderen, aangeboden door de redactie van KW!