Puike prestatie van Harelbekenaar Jonathan Delombaerde op het WK kajak

26/05/17 om 19:53 - Bijgewerkt om 19:52

De vier Belgische topkajakkers, die in de namiddagsessie van de openingsdag van de WB kajak in het Hongaarse Szeged het water op kwamen, losten de verwachtingen ruimschoots in.

Puike prestatie van Harelbekenaar Jonathan Delombaerde op het WK kajak

Jonathan Delombaerde © BELGA

Jonathan Delombaerde opende in de K1 200m. De man uit Harelbeke sloot zijn voorwedstrijd af op een puike tweede plaats net na de Britse regerend olympisch kampioen Liam Heath. Delombaerde pakte uit met een tiende tijd op 51 vertrekkers en plaatste zich daarmee voor de halve finales.

Een Limburgs duo uit Neerpelt, Lize Broekx en Hermien Peters plaatsten zich ook met een twaalfde besttijd voor de halve finale. De broer van Hermien, Artuur Peters, de wereldkampioen onder 23 jaar pakte de tweede besttijd op 54 vertrekkers op de K 500 meter en ruikt reeds de finale.

Resultaten:

Senioren mannen:

K1 200m: 51 deelnemers, zes voorwedstrijden, eerste zes plaatsen zich voor de halve finales.

Vierde voorwedstrijd:

1. Liam Heath (GBr) 34.327

2. JONATHAN DELOMBAERDE (BEL)35.266

3. Kyrylo Cernormorov (Oek) 35.358

4. Denis Ambroziak (Pol) 36.050

5. Sergei Tokarnitskuyi (Kaz) 36.358

6. Ievgen Karabuta (Aze) 36.635

7. Kirill Bondar (Kgz) 37.242

8. Karim El-sayed (Egy) 37.519

- Jonathan Delombaerde (Harelbeke KV) klokte de 10de tijd en plaatst zich voor de halve finale.

K1 500m: 54 deelnemers, zes voorwedstrijden, eerste zes plaatsen zich voor de halve finale.

Vierde voorwedstrijd:

1. René Holten Poulsen (Den) 1:37.272

2. ARTUUR PETERS (BEL) 1:37.972

3. Piotr Siemionowski (Pol) 1:40.826

4. Lars Magne Ullvang (Noo) 1:40.964

5. Simon Mctavish (Aus) 1:41.011

6. Sergei Tokarnitskyi (Kaz) 1:41.018

7. Aurèlien Le Gall (Fra) 1:41.034

8. Maksim Bondar (Kgz) 1:46.803

9. Javad Momeninokandeh (Iri) 1:47.211

- Artuur Peters (Neerpeltse WC) klokte de 2de snelste tijd en plaatst zich voor de halve finale.

Senioren vrouwen:

K2 500m: 32 teams, vier voorwedstrijden, eerste zes plaatsen zich voor de halve finale.

Derde voorwedstrijd:

1. Stepanova - Aniushina (Rus) 1:43.430

2. Kerr - Lewis (GBr) 1:45.776

3. PETERS - BROEKX (BEL) 1:45.822

4. Anachenko - Podoinikova (Kaz) 1:45.991

5. Wikberg - Johansson (Zwe) 1:47.284

6. Russell - Langlois (Can) 1:48.061

7. Munoz - Zuluaga (Mex) 1:48.168

- Hermien Peters en Lize Broekx (Neerpeltse WC) klokten de 12de tijd en plaatsen zich voor de halve finale.

(Belga)

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks twee updates in uw mailbox met het belangrijkste nieuws uit West-Vlaanderen, aangeboden door de redactie van KW!